Nagykanizsa látnivalók

Vissza a település adatlapjára

Török-kút

Emlékmű, szobor

Nagykanizsa,  |  Térkép

Az eredeti a Thury György Múzeum udvarán látható, kőmedencéje - a hagyomány szerint - a törökök által elfoglalt egykori várból való. Közepén barokk, oroszlános vízköpő. A kút valósághű másolata az Erzsébet téren látható.



Várkapu emlékmű

Emlékmű, szobor

Nagykanizsa, Vár utca  |  Térkép

Az 1996-ban felállított emlékmű az egykori várnak állít emléket, amely teljesen eltűnt. Előtte Thury György mellszobra áll (Vár u.).



Szentháromság-szobor

Emlékmű, szobor

Nagykanizsa, Kossuth tér  |  Térkép

A barokk szoborcsoportot 1758-ban grazi mesterek készítették. A szobor talapzata körül a magyar szentek, valamint Szt. Antal és Keresztelő Szt. János szobra áll (Kossuth tér).



Vasember-ház

Épület, építmény

Nagykanizsa,  |  Térkép

A XVIII. sz. közepén épült barokk stílusban, a XIX. sz.-ban klasszicista stílusjegyeket is kapott. A nevét a ház sarkánál, az emelet magasságában álló páncélos vitézről kapta, amely egy vaskereskedő cégére volt. Az épületben kapott helyet a Városi Képtár, a múzeum több mint 700 tárgyból álló képzőművészeti gyűjteményével (Erzsébet tér).



Thury György Múzeum

Múzeum, kiállítás

Nagykanizsa,  |  Térkép

Egyik részlege az 1705-1712 között, részben a hajdani vár köveiből épített, barokk Batthyány-kastélyban - amely tulajdonképpen uradalmi lakóház volt - kapott helyet. Nevét a végvári harcok kiemelkedő alakjáról, a kanizsai vár kapitányáról kapta. A múzeum állandó kiállítása az erdő és az ember kapcsolatát mutatja be ( Fő u. 5.).



alsóvárosi római katolikus templom

Templom, kápolna

Nagykanizsa,  |  Térkép

Volt ferences templom, 1702-1714 között építették barokk stílusban, 1760 körül átépítették. Tornyát 1816-ban emelték. Belsejében XVIII. sz.-i, rokokó stukkódíszítés látható. Mellette a vele egy időben épült ferences rendház szintén barokk épülete áll, amelyben a Városi Könyvtár működik (Zárda u.).



miklósfai római katolikus templom

Templom, kápolna

Nagykanizsa, dr. Szentendrei E. utca  |  Térkép

1765-ben épült rokokó stílusban, belsejében XVIII. sz.-i falképek és faszobrok láthatók (dr. Szentendrei E. u.).



zsinagóga

Zsinagóga

Nagykanizsa, Fő utca 6. |  Térkép

AXIX. sz. első negyedében épült klasszicista stílusban. Főbejáratánál emléktábla és két fekete márványoszlop őrzi az I. világháború és a holocaust áldozatainak emlékét (Fő u. 6., udvar).

udvar